ERDOĞAN’IN ZİYARETLERİ NE ANLAMA GELİYOR?

ERDOĞAN’IN ZİYARETLERİ NE ANLAMA GELİYOR?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkanı olduğu partisinin Mart ve Haziran belediye seçimlerinde başarı gösteren Büyükşehirleri ziyaret edeceğini AKP sözcüsü Çelik; 31 Mart seçimlerinde başarı gösteren Büyükşehirleri ziyaret edecek ve teşekkürlerini iletecek şeklindeki açıklamaları medyaya yansıdı. Bu ne anlama geliyor?

Erdoğan’ın sitemkâr sözler söylemesi neden?

Tedirgin mi?

Bence evet.

Herkes tedirgin olur.

Yarışa girmemişsiniz direk olarak, fakat adayınız seçim yarışına girmiş, siz onun kazanması için adeta kendinizi paralamışsınız, her şeyinizle ortaya çıkmışsınız ancak sonuç sizin istediğiniz gibi değil rakiplerinizin istediği gibi olmuş.

Üzülmez misiniz?

Tedirgin olmaz mısınız?

Ben olurum.

Beklentileriniz sonuçsuz kalmış.

Sitem ediyorsunuz…

Artık mideye değil buraya, başınızı işaret ederek, bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor.

Diyorsunuz kendinizce haklı olarak.

Zira çok önem atfettiğiniz, sizce sebebi ne idiyse çok kıymetli bulduğunuz yerin belediye başkanlığını kaybediyorsunuz.

Ve şu sözler kulaklarınıza gelmiştir sizin de.

İstanbul’u alan Türkiye’yi alır.

Bu söz de size gelecek kaygısı oluşturmaz mı?

Oluşturur.

Çünkü siz Allah ömür verdiği müddetçe başta olmak, birinci adam olmak amacına göre plan yapmaktasınız. Bu kayıp sizde ‘ya önümüzdeki seçimde kaybedersem’ endişesi oluşturmaz mı?

Oluşturur.

Böyle endişeli günlerden geçerken ailevi sıkıntılar bir tarafa, enflasyon, işsizlik, ekonominin geri geri gidişi, zam isteyenler, piyasada yapılan zamlar, döviz piyasaları, iç ve dış güçler sizi hiç yalnız bırakmazken, gölgeniz gibi dolaşırken bir de sizinle aynı yolda, beraber yürüdük biz bu yollarda, dediğiniz insanlar size karşı çıkıp, karşı bayrak açmaları, parti kurma çalışmaları içinde olmaları sizin canınızı sıkmaz mı?

Sıkar…

Üstelik ümmeti parçalamaya hakkınız yok deseniz bile muhataplarınız bildiklerini yapmaya devam ederse siz endişelenmez misiniz gelecek adına?

Yeni bir sistem kurmuşsunuz buna sizin dışınızda kimse alışamamış, anlayamamışsa, anlayamıyorsa siz düşünün çekilen sıkıntı ve ızdırabı…

Bu zikredilen sıkıntılar belki de hayatınızdaki sıkıntılardan bir kısmı olursa tamamını düşünmek bile sıkıntı verici…

Böyle bir durumda siz ne yaparsınız?

Kendinize yakın bulduğunuz, benden dediğiniz, beni sever beni kırmaz dediğiniz, ben onları ikna ederim dediğiniz yakın bulduğunuz halkla yeniden buluşur, hem yoklama yapar hem çektiğiniz sıkıntıyı onlara, tam olarak anlatamazsanız bile kısmen, anlatarak kendi etrafınızda toparlamayı becermeye çalışırsınız.

İşte O da, bence böyle yapma düşüncesiyle teşekkür ziyaretleri yapacak illere belki de ilçelere. AKP sözcüsü Çelik; 31 Mart seçimlerinde başarı gösteren Büyükşehirleri ziyaret edecek ve teşekkürlerini iletecek dese de sanıyorum bu başarı gösteren tabiri AKP belediyeleri ile sınırlı kalmayacak. 

Onun, belki de zamanı kendi kafasında muhtemel olan bir seçime şimdiden hazırlık, belki de yakında yapabileceği seçim için propaganda çalışması olur bu planladığı teşekkür ziyaretleri, teşekkür mitingleri.

10.07.2019

Haber-Analiz

Abdullah Hoşgör

 

 

 

 

Minval News

Haberin Doğru Yolu!