4 TL’NİN LAFI MI OLUR?

4 TL’NİN LAFI MI OLUR?

 

O kadar hızlı geçiyor ki günler bir bakıyorsun sabah güneş doğuyor bir bakıyorsun gün batmak üzere akşam olmuş. Bu arada da o kadar hızlı değişiyor ki gündem; ne günlere ne gündemlere yetişme imkânı var.

İşte birkaçı…

 

DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

 

‘50 milyon dolar masrafı var diye Ülke güvenliğini düşünmeyip tank palet fabrikasını Katar’a sattılar. Kendi güvenlikleri için değeri 320 milyon TL olan 4 tane zırhlı Mercedes Maybach aldılar.’

Diyerek eleştiriyorlar…

Ne demişti zamanın behrinde reisimiz; ‘İtibardan tasarruf olmaz!’ bunun üstüne laf olur mu?

-Motorlu taşıt vergisi kaç para tutar o mersedeslerin?

– Motorlu taşıt vergisi kaç para tutar o mersedeslerin? diyorsun ya sana ne kardeşim sen evvela Mercedes yazmayı öğren de ondan sonra sor motorlu taşıtlar vergisini.

Hem bi kere sen herkesin asgari ücretle çalıştığını mı sanıyorsun? O bi kere devletimizin malıdır ve bütçeden ödenir. Hıh anladın mı?

Hem ne olur ki yaklaşık 80 milyonluk ülkemizin vatandaşları kişi başı 4 liracık veriverse 320 milyoncuk ödeniverir zaten. Ve böylece doğum günü hediyesi alıverilmiş olsa ne olur? 4 liracığın lafını etmek bile çok ayıp, hem abesle iştigal…

Suriyeli kardeşlerimizi de dahil etsek beşincisi bile alınır dimi ama?

 

HUKUKTAN ŞAPLAK

 

Hukuk eleştiriliyor çifte standartlı diye…

Gazeteciler, gazete ve tv’ler yaptıkları haberlerden dolayı cezalara çarptırılırken terörist Osman Öcalan TRT’ye çıkarılıyor, üstelik arandığı bir dönemde TRT değil de başka bir medya kuruluşu bunu yapsaydı bir bardak suda boğarlardı onu, gibi eleştiriler yapılırken ülkemizin hukuk devleti olduğu, mahkenin ‘Soruşturma yapılmasına yer olmadığı’ denilerek “Basın organlarınca yayınlanan haberin toplumun ilgisini çeken, güncel bir niteliğe sahip olup halkı kin ve düşmanlığa sevk etmemesi, şiddete teşvik etmemesi ve nefret ayrımcılığı içermemesi, terör veya ayrılıkçı hareketleri övmemesi, yapılan faaliyetin basının haber verme özgürlüğü kapsamında kabul edilmesi gerektiğinden suç unsuru taşımadığı değerlendirilmekte.” Kararı ile, eleştiri yapanların ve dış güçlerin suratına tokat olarak şaklıyor.

Al sana şaplak!

 

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMLER

 

İşsizlik mi?

Ne olmuş?

Artmış…

Öyleyse işsizlik artsın diye yani işsiz insanlar artsın diye ve böylece iktidara kızılsın diye iktidar partisinden olmayan belediyeler işçi çıkarttı da ondan arttı işsizlik.

Git işine babam yaa!

Evet evet hem işsizliğe çare aramıyor hem de işçi çıkarıyor muhalifler!

Biiiiiir!

Bizim belediye başkanlarımız da şöyle yapar o vakit muhaliflere inat. Hani belediyelerde bir kısım insanın çalışmadan maaş alıyor diye haberleri yayılmıştı medyada. İktidar partisinden olan belediyeler bu işten çıkarılan insanlara birer bankamatik kartı verip istihdam ederler ve işsizliğe çözüm olurlar böylece!

O zaman tık çıkarmayın!

İkiiiiii!

Bir de şunu yapabilir bizim partili belediyeler. Karı koca çalışan sevenlerimiz, biri işten ayrılır yerine işsiz kardeşini işe aldırırlar biiir. Sonra çift maaş alan gönüldaş partidaşlarımız maaşının birini işsiz partidaşına verir böylece işsizliği çözerler! İkiiiii…

Üüüüççç!

Ve hatta hem belediyelerimizde çalışan hem de birkaç belediye şirketinde yönetici olarak kutsal vazife yapan partidaş kardeşlerimiz o yöneticiliklerinden birini verir ve işsizlik çözülüverir. Üüüüç…

Haa şunu da yapar reisimiz.

Dööörrtt!

Beeeşş!

Hani medyada sakız olan vakıflarımız var ya belediyeden para yardımı yapıldı diye işte o paralardan işsiz partidaşımızın çocuğuna burs verir, işsiz kardeşimize meydanlarda israf sergisi olarak sergilen araçlardan da birini verir işsiz partidaşımızın yaşam kalitesini de yükseltir reisimiz haberiniz olsun! Bunlarla döööört beeeeeş!

Daha saydırma bana…!

Sen çıldır muhalif, işsiz sayısını çoğaltamazsın!

Demokratikçe ezeriiizzz!

Sen muhalifsin fesat çıkarma!

İşçi kardeşimizi işsiz kardeşimiz haline getirme!

Ekmeğimize dokunma!

Huzurumuza taş atma!

Pejmürde olursun!

 

18.09.2019

Alp Can Bulut

 

 

Minval News

Haberin Doğru Yolu!