PARTİSİNİN ADI NE? NE ZAMAN AÇIKLIYOR?

Uzun zamandır parti kuracaklar kuruyorlar diye kamuoyunda konuşulan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisi ve izleyeceği yol belirmeye başladı.

Günboyu Gazetesi yazarı Fatih Ergin bu konuyu köşesine taşmış. İlgili bölüm şöyle. ‘Eski AKP’li isim, Davutoğlu’nun partisini ne zaman kuracağı ve partinin adının ne olacağına dair de konuştu. Davutoğlu’nun partiyi 20 Kasım tarihinde açıklamayı düşündüğünü söyledi. “20 Kasım tarihinin özel bir anlamı var mı” şeklindeki soruma, bildiği kadarıyla 20 Kasım tarihinin özel bir anlamı olmadığını, oluşturdukları takvimde belirledikleri tarihin 20 Kasım olduğunu ifade etti. Tabii bu tarihin, duruma göre birkaç gün, hatta Aralık ayında da olabilecek başka bir tarihle değişme ihtimalinden de bahsetti. Ancak planlanan tarihin 20 Kasım olduğunu vurguladı.

Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin ismi ve logosu üzerinde ise 4 ajans çalışıyormuş. “Umut ve Aydınlık Partisi” bu isimler arasında şimdiye kadar en çok öne çıkan isim olmuş. Eski AKP’li isim, “Umut ve aydınlığın Türkiye’nin bugünkü tablosunda en çok ihtiyaç duyulan şeylerden olduğuna inanıyoruz. O yüzden ‘Umut ve Aydınlık Partisi’ ismi diğer isimlere göre daha çok aklımıza yattı. Bu şekilde bir parti adının halkta da karşılık bulacağını düşünüyoruz dedi. Ancak ajansların çalışmasını sürdürdüğünü de vurgulayarak, bu ismin değişebileceğini de kaydetti.

Sohbetimiz esnasında kendisine, AKP yönetiminin Davutoğlu’nun kuracağı partinin pek bir varlık gösteremeyeceğini düşündüğünü ve Ali Babacan önderliğindeki oluşuma yoğunlaştıklarına dair kulis bilgisini de sordum. Bu bilginin kendilerine de geldiğini söyleyen eski milletvekili, “Bizi hafife almasınlar. AK Parti tabanındaki tepkili ve küskün kesim Sayın Babacan’dan çok bizi destekliyor. Sahneye çıktığımızda da, hafife alınmamız gerektiğini anlayacaklar” dedi.’

 

Minval News

Haberin Doğru Yolu!