DERSE BÖYLE GİRDİ ÖĞRENCİLERİNİ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Öğretmen sınıfa böyle girdi: Öğrencileri şaşkına çevirdi

Üçüncü sınıf öğrencilerine fen bilgisi, sosyal bilimler, sanat, İngilizce ve İspanyolca dersleri veren Veronica Duque’ün geçen hafta sınıfta giydiği kıyafet sosyal medyada gündem oldu… Genç kadının kıyafeti öğrencileri şaşkına çevirdi.

 
Genç öğretmen sınıfa böyle girdi: Öğrencileri şaşkına çevirdi

On beş yıldan beri İspanya’da ders veren 43 yaşındaki Veronica Duque sosyal medyayı birbirine kattı…

Sözcü‘nün haberine göre Üçüncü sınıftaki öğrencilerine fen bilgisi, sanat, İngilizce, İspanyolca ve sosyal bilimler dersi veren Veronica Duque geçen hafta sınıfa girince herkesi şaşkına çevirdi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar hakkında genç öğretmen, “Öğretmenler hakkındaki yanlış algıyı yıkmak istiyorum” dedi.

Genç öğretmenin eşi, “Böyle bir kadınla evli olduğum için çok şanslıyım” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Duque, “İnternette gezerken bütün vücudu kaplayan bir mayo reklamı gördüm. Bu mayoyu eğitim amaçlı kullanabileceğimi düşündüm zira çocukların iç organları kafalarında şekillendirmesinin ne kadar zor olduğunu biliyordum. Denemekten zarar gelmez diye düşündüm” dedi.

Genç kadının uygulaması sosyal medyada çok sayıda beğeni aldı.

Genç kadının kocası fotoğrafları sosyal medyada paylaşırken, “Bu fikir yanardağına hayranım ve bu kadının eşim olmasından dolayı çok şanslıyım. Bugün öğrencilerine insan bedenini çok ilginç bir şekilde anlattı ve çocukları da oldukça korkutmuş” ifadesini kullandı. Bu paylaşım kısa sürede beğeni yağmuruna tutuldu. 60 bini aşkın sosyal medya kullanıcısı bu fotoğrafları beğenirken on binlerce insan da bu fotoğrafları kendi arkadaşlarıyla paylaştı.

Duque, “Ben toplumun biz öğretmenlerin sıkıcı tembel bürokratik memurlar olarak bilinmesine karşıyım, bu algıya inanmıyorum. Biz kesinlikle böyle insanlar değiliz” dedi.

Minval News

Haberin Doğru Yolu!