KANAL D’NİN YENİ HEKİMOĞLU DİZİSİNE BOYKOT ÇAĞRISI

Millet olarak çok zaman toplum değerlerini, genel geçer ahlak kurallarını, dini hassasiyetleri olması gereken konuları hiçe sayarak reyting kaygısıyla ortaya çıkan dizilerden hep şikayetçi olduk. Ancak sonu da gelmiyor bunların.

İşte buna bir yenisi daha.  Vatandaş da buna tepkiyi bir şekilde gösteriyor. Hassasiyetlere uymayanlar, yapımcılar tepkiyi görüp toplum kurallarına saygı duymalılar.

Hekimoğlu dizisi için boykot çağırısı!

Doctor House M.D adlı diziden uyarlanarak geçtiğimiz ay Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Hekimoğlu dizisiyle ilgili bir sahne nedeniyle boykot çağrısı yapıldı.

Geçtiğimiz aylarda Kanal D ekranlarında başlayan Hekimoğlu adlı dizi için bazı ilaç mümessilleri sosyal medya hesaplarında boykot çağırısı yaptı. Dizinin geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir bölümünde ilaç mümessili kadın ile erkek doktor’un yakınlaştıkları sahne yayınlanmıştı.

“BÖYLE AŞAĞILANMA GÖRÜLMEDİ”

Bölümün yayınlanmasından sonra bazı sosyal medya kullanıcıları duruma tepki gösterirken “1999 yılından beri tıbbi mümessil olarak çalışıyorum. Sabahın köründen akşamın karanlığına kadar dört teker üstünde karda, buzda km’lerce yol yaparak evladıma helal lokma kazanmak için alnımın teriyle mücadele ediyorum. Bu meslek böylesi aşağılanma görmedi” ifadelerini kullandı. Kullanıcılar Twitter’da açılan hekimoğluboykot hashtag‘i altında tepkilerini dile getirdi.

TEŞHİS EDİLEMEYEN HASTALIKLAR

Timuçin Esen, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz gibi isimlerin rol aldığı dizinin konusu şöyle: Dr. Ateş Hekimoğlu (Timuçin Esen) enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda tanınmış bir doktordur. Hastanenin tanı servisinde çalışan Hekimoğlu, asosyal, huysuz ve ukala bir tiptir. Ancak kimsenin teşhis edemediği hastalıkları teşhis etmesiyle insanların sempatisini kazanmaktadır.

O paylaşımlardan bazıları şöyle:

hekimoglu.JPGhekimoglu-2.JPGhekimoplu-3.JPG

Haberin tamamını buradan takip edebilirsiniz

Minval News

Haberin Doğru Yolu!