ÇIKARILDI TC EKLENDİ TC

Kimse kusura bakmamalı…
Vatandaş ferasetiyle bunu anlayabilir ve bir kandırılır iki kandırılır ama asla ebediyen kandırılamaz…

*

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 31 Mart yerel seçimlerinde ipi göğüsleyen Demokrat Partili Belediye Başkanı Mesut Ergin’in ilk icraatı, belediye logosunun üzerine Türkiye Cumhuriyeti’nin ibaresinin baş harfleri olan ‘T.C.’ harflerini yerleştirmek oldu.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Sivas’ın Kangal ilçesi BBP adayı olan ve sandıktan birinci çıkmayı başaran Ahmet Kürşat Araydın, belediye binasında bulunan Kangal Belediyesi tabelasına kaldırılan ‘T.C.’ kısaltmasını ekledi. 

İstanbul’un tek MHP‘li Belediye Başkanı olan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatıyla belediye binasına ‘T.C.’ ibaresi yeniden konuldu.

Yalova’nın CHP‘li Belediye Başkanı Vefa Salman, hizmet binasının önündeki belediyenin ismi yazıl tabelaya, ‘T.C.’ ibaresini taktırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı üzerine belediye binasının girişine ve binanın içindeki tabelalara ‘T.C.’ eklendi.

O dönemin Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, “Altında ’İstanbul Ümraniye Kamu Sağlığı Hastanesi’ diyor. Burada ayrıca ‘T.C.’ kullanılmasının bir mantığı yok.”

Mehmet Metiner: Öcalan, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yerde duruyor. 

Bülent Arınç: Sayın Öcalan demeyi suç olmaktan biz çıkardık, PKK’nın bayrağını açmayı suç olmaktan çıkardık!

Yalçın Akdoğan: Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. 

Yiğit Bulut: A. Öcalan’ın Türkiye’nin önünü açıyor!

Beşir Atalay: Öcalan’ın mesajları bizim de düşüncemiz!

Bülent Arınç: Siz kim oluyorsunuz da Öcalan’ı zor durumda bırakıp itibarını zedeliyorsunuz!

*

Birileri ülkemizin adındaki kısaltmaları tabelalardan çıkartmış birileri bunlar ülkemizin adıdır kime ne zararı var demiş yerine koymuş.

Birileri bebek katiline ve misyonuna övgüler dizmiş de dizmiş…

Bir dönem gelmiş barış demişler, süreç demişler çok şeylere göz yumulmuş, tabelalardan TC ibareleri bile kaldırılmış, TV’lerden PKK’nın hıyanetlerini anlatan diziler teker teker kaldırılmış…

Bir dönem gelmiş süreç rafa kalkmış yine kötülenmeye başlanmış dün ses çıkarılmayanlar…

Bir dönem gelmiş adına seçim dönemi denmiş, Kürt diye tarif edilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına oy adına yönelinmiş, bir zamanlar övgüler yapılan, dün ise bebek katili denen, dün görüşülmeyip(!) inzivaya itilen bir katille bugün yeniden muhabbet kurulmuş…

Bir an gelmiş ‘Kürt’ denen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı insanımıza yine seçim yatırımı adına onları irşat etmek(!) için birçok ‘mele’ İstanbul’umuzda ikna çalışmaları kapsamında görevlendirilmiş basında yer alan şekliyle…

*

Bunlar yakın geçmişimizde şahidi olduğumuz vakalar…

‘TC’ kısaltmaları kaldırılırken kendilerini Türk Milliyetçisi’ diye tarif edenler ya cılız bir ses çıkarmış ya da yutkunup geçmiş.

Dün ateş püskürdükleriyle bugün o püskürülen ateş etrafında birlikte ısınıyorlar.

Ha şu çok güzel, takdire şayan elbette, ülke menfaatleri vatanın bütünlüğü söz konusu olunca elbette ki bir ve beraber olmak çok güzel.

Fakat önce yıkılanları tamir etmek kolay mı?

*

Bunca yaşıma geldim, nice siyasetçi gördüm fakat hiçbirinin söz ve eylemlerinde samimi mi yoksa yapmacık takiyeci mi olduğunu anlayamadım. Şahsi menfaat mi ülke millet menfaati mi dendiğinde duru bir düşünce halis bir niyetle ‘İlle Vatan ve Millet’ diyebileceklerinden emin olamadım. Bu da benim kusurum…

*

Siyaset ortamındaki birlik ve beraberlik pozları, acaba şahsi menfaat, bir zümrenin menfaati ya da parti menfaati için mi?

Öyleyse kimse kusura bakmamalı…
Vatandaş ferasetiyle bunu anlayabilir ve bir kandırılır iki kandırılır ama asla ebediyen kandırılamaz…

03.06.2019

Haber-Yorum

Abdullah SARIGÜL

Minval News

Haberin Doğru Yolu!