FRANSA: AMAN AMAN, BİZ TÜRKİYE İLE AYNI GRUBA DÜŞMEK İSTEMİYORUZ!

TFF 1’inci Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı ‘Fransızlar, Türkiye ile eşleşmiyelim diyorlar’ dedi. 

skor.sozcu.com.tr‘nin haberinin ilgili bölümü şöyle.

A Milli Futbol Takımı’nın da yer alacağı Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) kuraları yarın Romanya’nın başkenti Bükreş’te TSİ 20.00’de çekilecek. Kura çekimi için Bükreş’te bulunan TFF 1’inci Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, önemli açıklamalarda bulundu. Yardımcı, ‘Fransa, bize ‘aman aman, biz Türkiye ile aynı gruba düşmek istemiyoruz. Yeter, iki maç yaptık, ayrı gruplara düşelim’ dediler’ ifadelerini kullandı.

” ‘FRANSA; AMAN AMAN, BİZ TÜRKİYE İLE AYNI GRUBA DÜŞMEK İSTEMİYORUZ’ DEDİ”

Servet Yardımcı, sabah saatlerinde Fransa Federasyonu ile birlikte olduklarını aktararak, “Özellikle bu konuyu konuştuk. Bize ‘aman aman, biz Türkiye ile aynı gruba düşmek istemiyoruz. Yeter, iki maç yaptık, ayrı gruplara düşelim’ dediler. İzlanda ile son 3 turnuvada grup maçlarında hep aynı gruba düştük, belli olmaz, onlar bizim kaderimiz. Devamlı İzlanda ile oynuyoruz, her kura çekiminde İzlanda bizim grubumuzda oluyor. Hayırlısı” dedi.

“FRANSA’DA OLDUĞU GİBİ AVRUPA’DAKİ MAÇLARDA STADIN BÜYÜK KISMININ TÜRK SEYİRCİDEN OLUŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Taraftarların bilet alma işlemlerinni kura çekiminden bir hafta sonra başlaması ile iligil konuşan Servet Yardımcı, DHA’ya yaptığı açıklamada, “Bu 12 şehir stadyumlarının kapasiteleri farklı, herhalde 35 binden 80 bine kadar çıkıyor, diğer statlarla beraber. Muhtemelen 5 bin ile 12 bin seyirci kapasitesi ayrılmış olacak bizlere, yani oynayan takımlara. Dolayısıyla bu statlarda maksimum 12 bin, minimum 5 bin Türk seyirci olacaktır. Bizlerin, bize ayrılan yerlerin dışında dışarıdan bilet almak isteyen Türk seyircileri olacaktır. Fransa’da olduğu gibi Avrupa’daki maçlarda stadın büyük kısmının Türk seyirciden oluşacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Minval News

Haberin Doğru Yolu!