ERDOĞAN: ÖLENLER ÖLDÜ KALAN SAĞLAR BİZİMDİR!

Erdoğan AKP‘den istifa edenler hakkında konuştu: Ölen öldü, kalan sağlar bizimdir

AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Erdoğan, ‘Gitmişler hayrolmuş. Niye? Demek ki onlar kendileri için burada beklediklerini bulmadılar’ dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen üye katılım törenine katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada AKP’nin seçimlerde aldığı oy oranın düşük olduğunu vurgulayarak, “Son yıllardaki seçimlerdeki oy oranımızı asla yeterli görmüyoruz. AK Parti’nin olması gereken yer, mutlaka yüzde 50’lilerin çok çok üzeridir. Ülkesine, milletine, şehrine hizmet etmek isteyen herkesi AK Parti teşkilatlarında görev üstlenmeye çağırıyorum.” dedi.

Erdoğan, AKP’den istifa edenler için de “Değerli kardeşlerim, özellikle bir şeyin üzerinde durmam lazım. Şimdi, efendim bazıları istifa ediyor diyorlar. Edebilir. Ama bakın bir ayda 45 bin geldi. Bizim için bu noktada söylenmez ama mecburen söyleyeceğim. Ölenler öldü, kalan sağlar bizimdir. Olay bu. Hani bir ölür bin diriliriz var ya, bu da budur. Onun için hiç üzülmeye gerek yok. Yeter ki teşkilatımız diri olsun, çalışsın ve bu üye kayıtlarında yoğun bir şekilde çalışmaya devam edelim. Gitmişler hayrolmuş. Niye? Demek ki onlar kendileri için burada beklediklerini bulmadılar. Şu andan itibaren de biz aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

‘REJİM ÇEKİLMEDİKÇE İDLİB’DEKİ SORUN ÇÖZÜLMEYECEK’

İdlib krizine de değinen Erdoğan şöyle devam etti: “Türkiye’nin Suriye topraklarını işgal veya ilhak gibi niyeti asla söz konusu değildir. Biz işgal ve ilhakın önüne geçmenin gayreti içindeyiz. Rejim güçleri, Soçi Muhtırası‘nın sınırlarına çekilene kadar İdlib’deki sorun çözülmeyecektir. İdlib’deki sorun çözülmedikçe ne buradan sınırlarımıza yönelen yeni kitlelerin, ne de ülkemizdeki Suriyelilerin dönüşü mümkün olmayacaktır. İdlib‘deki çözüm, rejimin saldırganlığının durdurulması ve anlaşmalardaki sınıra çekilmesi, aksi takdirde Şubat bitmeden bu işi yapacağız. Bunu dostlarımızın desteğiyle gerçekleştirebilirsek memnuniyet duyarız. Bu işi zor yoldan yapmamız gerekiyorsa ona da varız. Suriye‘yi terör örgütlerinden ve rejimin zulmünden temizlemeden bize huzurla uyumak haramdır. Türkiye’nin Suriye’de davetsiz misafir olduğunu öne sürenler, acaba kendilerinin dünyanın dört bir yanında davetsiz şekilde yürüttükleri faaliyetleri aynı şekilde tarif edebilecekler mi?” artigercek.com

Minval News

Haberin Doğru Yolu!