TUZAĞA DÜŞMEYİN!

‘Sağlık Bakanlığı’ndan geliyorum, korona taraması yapacağım’ tuzağına dikkat

Pek çok ülke gibi Türkiye de koronavirüs ile mücadele ederken hırsızlar ve dolandırıcılar da boş durmuyor. İstanbul’da, virüs paniği ve korkusunu suistimal etmek isteyen bazı kişilerin evlere giderek kendilerini Sağlık Bakanlığı’ndan geliyormuş gibi tanıttıkları ortaya çıktı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile konuştuğunu ve bakanlık tarafından gönderildiklerini söyleyerek vatandaşların kapısına gidenlerin dolandırıcı olduklarını söylediğini aktardı.

Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Az önce İstanbul İl Emn Md Mustafa Çalışkan’la konuştum, kendilerini Sağlık Bakanlığı’ndan diye tanıtıp telefon açan, kapılara gidenlerle ilgili, ‘Bakanlığın böyle bir uygulaması yok, bunlar dolandırıcı! Vatandaşımız bunlara inanmasın. Denk geldikleri yerde polise bildirsin’ dedi” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu ve test amacıyla geldiğini söyleyerek insanların kapısını çalanlara itibar edilmemesi çağrısında bulundu.

Haberin tamamına ulaş

Minval News

Haberin Doğru Yolu!