İĞRENDİM… YAZIKLAR OLSUN!

İĞRENDİM… YAZIKLAR OLSUN!

Sözlükte ‘güçlü sevgi, aşk’ manasına geliyor ‘sevda’.

Gündeme bu kelime bir TV programında vatandaşları tehdit eden, dindar görüntüsü ve söylemleri birbiriyle uyuşmayan boneli başörtülü bir bayanla geldi.

Bayanın dinin emirleri değil de nefsinin istekleri doğrultusunda hareket etmekte olduğu anlaşılıyor.

Zira adı güçlü sevgi, aşk olan bayan öldürmekten, götürmekten bahsediyor.

Şöyle diyor Sevda Noyan: ‘‘15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Böyle bir şeye denk geldik, boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın, bizim aile bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz. Ayaklarını denk alsınlar. Yani bizim halen sitede 3-5 aile var. Benim listem hazır açıkçası.”

İslam ahlakını bırakın, siyasal İslamcıların, dinsizlerin bile böyle sözler sarfetmesi ne insani, ne ahlaki, ne vicdani ne kanuni…

Açıkça terör barbarlığı, terörizm çığırtkanlığı, hukuken, hukuk devletlerinde savcıları harekete geçirecek bir çağrı…

Olamaz böyle bir şey!

Toplumu ayrıştırmak, ötekileştirmek, silahlanmaya teşvik, kin ve nefreti yayma, nefret tohumları saçma vs…

Sen katil misin, gangaster misin, kimden alıyorsun bu zırvalarındaki hakkı…?

İğrendim gördüklerimden, duyduklarımdan…

Ciddi bir yayın organı olduğunu zannettiğim Ülke TV yi de kınıyorum böyle meczuplarla ekranları, insanları, ülkeyi meşgul ettikleri için…

Yazıklar olsun!

Bana da yazıklar olsun ki böyle zırvacıların zırvalarını izledim ve satırlarıma aldım!

Yazıklar olsun!

#DarbeciCHP gibi ve CHP’ye darbe yakıştırmaların yapıldığı şu günlerde bir oyun, bir tezgâh mı kuruluyor yoksa millete maazallah!

#SevdaNoyanTutuklansın, #SevdaNoyanıTutuklaEGM türünden tepkiler de twitter’da dolaşmakta.

Yani, gereken neyse yapılmalı!

 

ÇOK GÜLDÜM

BOZKURT DURUŞU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2011 yılında yaptığı bir açıklamasından bölümler paylaştı.

‘Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin desteğiyle, ilgisiyle ve yardımıyla bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir. Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğini en iyi bilen ve yaşayan sizlersiniz. Gündüz kandilini hazırlamayanın, gece karanlığına mahkûm olacağının da farkındasınız. Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır.’

Sosyal medyada pek çok ülkücü hesap aynı zamanlarda

“Bozkurt duruşu olmalı insanın, hain pusuları bertaraf eden,

Bozkurt bakışı olmalı insanın, yurduna göz dikenin gözünü oyan,

Bozkurt Lideri olmalı insanın, Ergenekon’dan çıkarıp vatan kuran, vatan kurtaran!” şeklinde Bahçeli’nin resminin bulunduğu resimlerle paylaşımlarda bulundu.

İktidarla MHP arasında sıkıntılar var da ondan mı, halk arasında kendilerini güzelce anlatıp tabanda çok güç kazanıp kendilerini iktidar olmaya çok yakın hissettiklerinden mi, iktidarda olmanın nimetleri mi bilemem…

Bu paylaşımları ne maksatlarla yapmış olurlarsa olsun bu çıkışa çok güldüm.

Bozkurt duruşu…

Zira vatandaş nazarında MHP’nin AKP ile yakın çalışması, kendi duruşlarını temsil edemedikleri, iki arada bir derede kaldıkları gibi düşüncelerle oyları artma değil azalma trendinde, iktidara değil yine muhalefete devam durumunda yani.

 

TEBRİK ETTİM

Maske meselesindeki kararsız tutumlar, piyasada sıkıntısız ticaret metaı olarak normal fiyatlarla satılan, virüsler devreye girince, herkese ücretsiz dağıtacağız dendi, istek yapın PTT evinize getirecek dendi, e-devlet’ten sipariş verin dendi, telefonunuza kod gelecek o kodla eczanelerden alacaksınız dendi, eczanelerden değil işyerlerinizden alacaksınız dendi şimdi ise piyasada maske en fazla, yani tavan fiyat belirlenerek, bir liraya satılacak deniyor.

Eski hale dönüş yani piyasada satış…

Tam da burası beni ‘Ağam şehre giderken araba senindi ben yayaydım, dönerken yine araba senin ben yaya, o zaman biz bu b*ku neden yedik?’ diyen, düşünen, düşüncesini ağaya karşı bile çekinmeden seslendirebilen hikâye kahramanını aklıma getirdi ve onu tebrik ettim.

*

Şehit annelerinin şahsında bütün annelerin ‘Anneler Günü’nü tebrik ederim.

10.05.2020

Abdullah HOŞGÖR

 

Minval News

Haberin Doğru Yolu!