ŞEHİTLER VERDİK!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) nın açıklamasına göre Türk Silahlı Kuvvetleri Gara Bölgesi’nde PKK terör örgütüne karşı Pençe Kartal-2 Harekatı yapmıştı.

Yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından icra edilen başarılı operasyonlar sonucu ağır kayıplar veren terör örgütü PKK/KCK’nın, Irak’ın kuzeyinde bazı bölgelerde varlığını halen sürdürmeye, yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiği ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 10 Şubat 2021 günü saat 02.55’ten itibaren Pençe Kartal-2 Harekatı düzenlenmekteydi.

Operasyon sona erdi. 

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, 2’si sağ 50 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Gara’daki PKK mağarasına yapılan operasyonda terör örgütü alıkoyduğu 13 vatandaşı şehit etti. 

GARA NERESİ?

Irak’ın Kuzeyinde bulunan ve dağlık bir araziye sahip olan Gara bölgesi, Türkiye sınırından yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta.

Gara Dağı, Kandil Dağı’na uzak olmasına rağmen arazinin dağlık olması sebebiyle terör örgütü PKK’nın kalbi olan Kandil Dağı kadar önemli ve stratejik bir konuma sahip. Kaynak ntv.com.tr

Minval News

Haberin Doğru Yolu!